تبلیغات
فجر نیوز - همه چیز درباره ستاره هتل ها
پنجشنبه 8 مرداد 1394  10:02 ق.ظ

اگر قصد سفر به شهر یا کشوری را داشته باشید ترجیح می دهید در کجا اقامت کنید؟ از تفاوت های هر یک از محل های اقامتی خود چه می دانید؟ نظرتان درباره ۵ ستاره یا ۲ ستاره چیست؟

بازار خبر: همراه با شروع فصل تعطیلات و آغاز سفرهای تابستانی، یکی از مهم ترین مواردی که خانواده ها در حین سفر باید به آن توجه داشته باشند، تأمین اقامتگاه موردنظر در مقصد سفر است.

همه ما اطلاعات مختصری درباره هتل ها و انواع آن ها داریم؛ چراکه یقیناً برای یک بار هم که شده است در حین سفر در این مکان ها اقامت کرده و از خدمات آن ها بهره مند شده ایم.

با این حال، شاید این پرسش برای شما بارها پیش آمده باشد که اصطلاحاتی که آژانس های مسافرتی درباره هتل ها به کار می برند چه معنایی می تواند داشته باشد؟ برای مثال تفاوت هتل ها با متل ها و یا هتل آپارتمان با هتل پانسیون در چیست؟

در این گزارش سعی شده است تا به شرح مختصر از مهم ترین نکاتی که در حین سفر و انتخاب اقامتگاه مناسب موردنیاز است بپردازیم.

همه چیز درباره هتل، متل، پانسیون، ریزورت و داستان ستاره ها

هتل

این واژه برگرفته از یک اصطلاح فرانسوی به معنای میزبان بوده که در تعریف کلی عبارت است از نوعی مکان مسکونی اجاره ای که معمولاً برای مدت کوتاه به افراد اجاره داده می شود.

هتل ها از امکانات اقامتی و گردشگری شهرها به حساب می آیند و بیشتر مورداستفادهٔ مسافران و گردشگران خارجی قرار می گیرند.

این اقامتگاه ها دارای تعداد زیادی اتاق هستند که گاه به چند صد اتاق هم خواهد رسید. ضمن اینکه برخی هتل ها برای جذب مسافر بیشتر خود را به امکانات جانبی همچون رستوران، استخر، شنا، کافی شاپ و سالن اجتماعات مجهز کرده اند.

متل

بی شک همه ما تعریفی از این نوع واژه در ذهن داریم که این تعریف برمی گردد به فیلم های گنگستری و مکان هایی که با این اسم در خارج از شهر قرار گرفته شده است.

متل تلفیقی است از دو واژه Motor و Hotel و اساساً ماهیت بین راهی داشته و معمولاً خارج از شهرها قرار دارد. در تعریف متل می توان گفت که هتلی است که در آن مسافران می توانند با خودروی شخصی وارد شده و حتی خودرو را مقابل درب اتاق خود پارک نمایند.

به طورکلی و در ساده ترین تعریف، آنچه باعث می شود تا متل از هتل متمایز شود، نبود لابی در متل ها است. چراکه میهمانان به مجرد وارد شدن به متل بدون نیاز به پیاده شدن کلید اتاق خود را از رسپشن دریافت نموده و مستقیماً به سمت اتاق خود رانندگی کنند.

هتل پانسیون

پانسیون ها معمولاً در شهر واقع شده است و در آن ها تعدادی اتاق، سالن غذاخوری، کتابخانه و سالن مطالعه و حتی اتاق تلویزیون تهیه شده است.

لازم به ذکر است از آنجایی که سالن غذاخوری پانسیون ها تنها مختص به ساکنان همان پانسیون است، برای صرف غذا پذیرای مشتریانی خارج از پانسیون نخواهند بود.

هتل پانسیون ها برخلاف هتل ها و متل های کشور علاوه بر قوانین خاصی که دارند، اتاق ها را به صورت ماهیانه یا سالانه اجاره می دهند.

هتل آپارتمان

همان طور که از نام آن ها برمی آید، این نوع مکان ها بیش از آنکه شبیه به هتل و مشمول قوانین سخت گیرانه آن ها باشند، بیشتر شبیه آپارتمان هستند.

با این تفاوت که پخت وپز بر عهده خود مسافر بوده و مسافر هر زمان که اراده کند می تواند مکان موردنظر را تخلیه کند.

معمولاً قیمت آن ها از هتل های هم ردیف پایین تر است و مسافرینی که در آن اقامت می گزینند آن را به مثابه خانه خود می انگارند تا هرچه را که از ملزومات زندگی آپارتمان نشینی است د ر این مکان فراهم کنند.

ریزورت هتل

منظور این اقامتگاه ها، اماکنی است که به منظور استراحت مسافرین در کنار سواحل و چشمه های آب معدنی قرار داده شده است.

ستارهٔ هتل ها به چه معناست؟

بی شک با اقامت یک روزه در هتل ها و حتی با یک گشت وگذار در سایت هتل ها درخواهید یافت که قیمت هتل ها در طیفی قرار می گیرد که چندان شباهتی به هم ندارد.

این ستاره ها تعریفی برای نوع و تنوع خدمات هر یک از هتل ها بوده و در سیستم شناسایی بین المللی هم این ستاره ها هستند که مدنظر قرار می گیرند.

به طوری که گفته می شود هتل های ۵ ستاره از نظر سیستم خدمت رسانی بهتر از هتل های ۴ ستاره بوده و هتل های ۴ ستاره هم به مراتب بهتر از هتل های ۲ یا ۳ ستاره هستند.

ستاره و درجه هتل ها بر اساس کیفیت خدمات، تجهیزات مناسب، آموزش پرسنلی، رعایت موازین بهداشتی، فضاها و امکانات ساختمانی و تأسیساتی و همچنین غذا تعیین می شود و بدیهی است هر نقصانی در بخش های یادشده در هتل می تواند در تقلیل درجه هتل مؤثر باشد.

با این حال شاهدیم که در برخی مواقع کیفیت و خدمات ارائه شده از سوی هتل ها با درجه و ستارهٔ آن ها تناسب ندارد که این خود حاکی از دادن نشانه های قلابی بر سر در هتل ها است.

هتل ۲ ستاره

تمیزی و راحتی و دکوراسیون منظم و هماهنگ از الزامات این هتل ها است و ارائه رتبه دو ستاره مستلزم داشتن بعضی و نه همه موارد زیر است:

خانه داری بسیار خوب، دکوراسیون جذاب و وجود تلویزیون رنگی در تمام اتاق ها، مبلمان باکیفیت، دارای رستوران با قابلیت ارائه سرویس در هر وعده غذایی، خدمات رسانی به اتاق ها، ورودی هتل با ظرفیت مناسب، تخت هایی با اندازه معمولی و بزرگ تر، سرویس حمام خوب و زیبا، قفسه های کافی، امکانات تفریحی، حوله و صابون، پرسنل آموزش دیده و لاندری و روم سرویس.

هتل ۳ ستاره

در هتل ۳ ستاره خدمات به طور کامل ارائه و به طور شایسته مدیریت می شود، این نوع هتل ها دارای چشم انداز زیبا و امکانات گسترده اند. ارائه رتبه سه ستاره مستلزم داشتن بعضی و نه همه موارد زیر است:

نظافت و خانه داری و نگهداری عالی، هال ورودی بزرگ با طراحی جذاب، فضای پذیرش فعال ۲۴ ساعته، اتاق های بزرگ و راحت، بدون سروصدا با نور کافی و فضای نشیمن با دکوراسیون جذاب و تزیینات، مبلمان باکیفیت، سیستم مرکزی تهویه هوا و سیستم حرارتی، اتاق های مفروش شده باکیفیت بالا و دارای تشک های عالی، ترموستات کنترل درجه دما، سرویس حمام زیبا که بعضی از آن ها دارای وسایل آرایشی، صابون و حوله باکیفیت عالی است. دارای سوییت اتاق لوکس و محدوده زمانی سرویس دهی اتاق ها گسترده است

وجود دو دستگاه تلفن در اتاق، یکی کنار تخت و دیگری در حمام یا روی میز، استخر شنا در محوطه ساختمان یا نزدیک آن، سیستم بیدارباش، وجود بیش از یک رستوران در هتل با قابلیت ارائه سرویس در هر وعده غذایی، خدمات رسانی به اتاق ها، ورودی هتل با ظرفیت مناسب، تخت هایی با اندازه استاندارد، سرویس حمام خوب و زیبا، قفسه های کافی، امکانات تفریحی، حوله و صابون، پرسنل آموزش دیده و لاندری و روم سرویس. از دیگر خصوصیات این هتل ها است.

هتل ۴ ستاره

این هتل ها نه تنها باید کلیه خدمات لازم را ارائه دهند بلکه باید از خود هویتی داشته باشند. تأمین راحتی و آسودگی میهمانان هدف اصلی کارکنان است، آن ها آموزش دیده، کارآمد و آگاه و مؤدب هستند. این هتل ها دارای امکانات متنوعی هستند. ارائه رتبه چهار ستاره مستلزم داشتن بعضی و نه همه موارد زیر است:

خانه داری و نگهداری فوق العاده از هتل، اتاق و فضای سبز، طراحی ساختمان به صورت خاص و جالب، هال ورودی لوکس، مبلمان بسیار خوب، فضاهای عمومی، آثار هنری، کیفیت بالای فرش و گل تازه، چشم انداز محیط طبیعی و فوق العاده، فضای مناسب و دکوراسیون جذاب برای پذیرش، رزرواسیون بسیار سریع و کارآمد، کارکنان متعهد با لباس متحدالشکل، وجود دربان، مدیریت متخصص، تجهیزات عالی رستوران و غذاهای متنوع، خدمات رسانی عالی به اتاق ها، وجود اتاق های بزرگ با نور کافی و مبل مناسب و زیبا، دارای تلویزیون و دکوراسیون عالی و تزیین شده با کارهای هنری، دو تلفن یکی در کنار تخت و دیگری روی میز، دارای تشک راحت و پتوی اضافه و تخت های بزرگ و معمولی، سرویس دهی به صورت دو مرتبه در روز به اتاق ها، حمام بسیار تمیز با صابون وسایل آرایش و حوله، جعبه کمک های اولیه، آیینه مناسب جهت اصلاح و آرایش، یخچال در داخل، سیستم خشک کن دست، در اختیار قرار دادن لباس های راحت به میهمانان، سیستم روشنایی هوشمند در حمام و اتاق خواب و سایر امکانات مثل حمل ونقل، روزنامه رایگان و امکانات تفریحی برای میهمانان از قبیل استخر، سونا، زمین های بازی و ارائه خدمات ویژه از قبیل اتاق ملاقات، پارک اتومبیل توسط مستخدم و غیره.

هتل ۵ ستاره

این نوع هتل ها در ردیف اول قرار دارند. قوانین و استاندارد مربوط به هتل پنج ستاره و کیفیت آن همواره باید ثابت نگه داشته شود.

ارائه رتبه پنج ستاره مستلزم داشتن بعضی موارد زیر است:

معماری و دکوراسیون زیبا و منحصربه فرد و مستمر، دارای بیش از ۱۰۰ اتاق، هال ورودی، اتاق میهمان، فضای عمومی تزیین شده با کارهای هنری، مفروش شده باکیفیت بالا، دفتر پذیرش بسیار منظم در فضای کافی و آرام، دارای نگهبان و سرویس ۲۴ ساعته، پرسنل آموزش دیده و متعهد، تزیین اتاق ها با استفاده از اشیای هنری، دارای ۳ تلفن (کنار تخت، روی میز و داخل حمام)، تمیز کردن اتاق به صورت دو مرتبه در روز، سرویس حمام زیبا و مدرن، دارای رستوران عالی و غذاهای متنوع و سرویس غذادهی، امکانات رستوران جذاب، سرویس حمل ونقل، مغازه و فروشگاه پوشاک، یخچال در داخل اتاق ها با انواع نوشیدنی.


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
dannaromeiro.weebly.com
جمعه 13 مرداد 1396 12:31 ب.ظ
These are truly fantastic ideas in concerning blogging.
You have touched some nice points here. Any way keep up wrinting.
BHW
چهارشنبه 30 فروردین 1396 06:56 ق.ظ
This design is incredible! You definitely know how to keep a
reader amused. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well,
almost...HaHa!) Great job. I really loved what you had to say, and more than that, how you presented
it. Too cool!
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 02:33 ق.ظ
Excellent weblog right here! Additionally your site lots up
very fast! What web host are you the use of? Can I get your affiliate hyperlink for your host?
I desire my website loaded up as quickly as yours lol
manicure
دوشنبه 21 فروردین 1396 09:04 ق.ظ
Hey there just wanted to give you a quick heads up.

The words in your article seem to be running off the screen in Safari.
I'm not sure if this is a format issue or something to do with browser compatibility but I figured I'd post
to let you know. The layout look great though! Hope you get the issue fixed
soon. Thanks
برنامه دریافت جدیدترین یوزرنیم و پسورد نود 32
چهارشنبه 18 شهریور 1394 11:41 ق.ظ
ســــلام !
وبلاگتان زیباست!

ما برای کاربرانی که از آنتی ویروس نود 32 استفاده میکنند ، برنامه ای طراحی کردیم که بتوانند جدیدترین یوزرنیم و پسورد نود 32 را تنها با یک کلیک دریافت کنند.
این برنامه نیاز به نصب ندارد و حجم آن کمتر از 100 کیلوبایت میباشد و هیچگونه تبلیغات مزاحم به همراه خود ندارد!
با دانلود این برنامه از این پس تنها با یک کلیک و در کمتر از 3 ثانیه جدیدترین یوزر و پسورد آنتی ویروس خود را دریافت کنید.
این برنامه کاملا رایگان میباشد و دائما پشتیبانی و آپدیت میشود.
امکاناتی دیگر مانند مشاهده قیمت ارز و طلا و مشاهده جدول لیگ برتر و ... نیز به نرم افزار اضافه میشود.
برای دانلود به وبلاگ ما بیایید.
لطفا برای حمایت از ما ، وبلاگ ما را لینک کنید.
موفق باشید
شبکه اجتماعی فیس پلاک
یکشنبه 11 مرداد 1394 09:35 ق.ظ
سلام
لطفا این متنو تا اخر بخونین
از وبلاگتون دیدن کردم مطالب خوبی توشه
ما یه شبکه اجتماعی داریم به نام فیس پلاک میخوایم توش فعالیت مفید کنیم و با بقیه شبکه ها متفاوت باشیم
ازتون دعوت میکنیم که مارو توی این راهمون همراهی کنین و توی سایتمون عضو و فعال باشید
منتظر حضورتون هستیم
www.facepalak.ir
با تشکر
شبکه اجتماعی فیس پلاک
نازگل
شنبه 10 مرداد 1394 08:12 ب.ظ
سلام !

وبلاگ خیلی زیبایی داری!


سیستم وبلاگدهی لاین بلاگ
پنجشنبه 8 مرداد 1394 04:43 ب.ظ

وبلاگی بدون تبلیغ داشته باشید

شاید شما هم از تبلیغات مزاحم در وبلاگ خود خسته شده اید ْ این تبلیغات بینندگان شما را نیز آزار می دهد . سیستم وبلاگدهی لاین بلاگ هیچ گونه تبلیغاتی در وبلاگ کاربران قرار نخواهد داد .وبلاگ نویسی سریع و حرفه ای را در لاین بلاگ تجربه کنید

شعار لاین بلاگ === تبلیغات ممنوع

با لاین بلاگ وبلاگی فوق العاده حرفه ای داشته باشید

www.lineblog.ir
تنهاترین سیستم وبلاگ دهی بدون تبلیغ ایرانی
tina
پنجشنبه 8 مرداد 1394 04:25 ب.ظ
پیشنهاد میکنم برای افزایش بازدید و همچنین معروف کردن وبلاگت توی این سیستم وبلاگت رو ثبت کنی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر